oczyszczanie cery tłustej

Cera tłusta występuje u bardzo dużej grupy osób. Główną przyczyną są gruczoły łojowe, które produkują zbyt dużą ilość sebum. Taka skóra wymaga specjalnej pielęgnacji każdego dnia oraz zachowania ostrożności podczas czyszczenia i nakładania makijażu. Oczyszczanie cery tłustej należy przeprowadzać za pomocą specjalnie dedykowanych do tego celu kosmetyków. Można je nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego dermakrem.pl. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Podkategorie

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Właściwe oczyszczanie cery tłustej i mieszanej

Cera tłusta objawia się błyszczącą skórą, która pojawia się przeważnie w środkowych obszarach twarzy. Oczyszczanie skóry tłustej trzeba właściwie przeprowadzić. Energiczne usuwanie łoju może bowiem skutkować jeszcze większą ilością produkowanego sebum. Ważne zatem, by stosować kosmetyki specjalnie opracowane do pielęgnacji takiego rodzaju skóry. Nieprawidłowe oczyszczanie cery tłustej i mieszanej może skutkować powstawaniem zaskórników. Błędem jest również mechaniczne usuwanie zaskórników, w efekcie czego pojawiają się nowe. Do każdego rodzaju skóry należy mieć indywidualne podejście.

Oczyszczanie cery mieszanej również wymaga konkretnego działania ze względu na połączenie cech cery tłustej i suchej. Najczęściej przetłuszcza się tzw. strefa T (czoło, nos, broda), policzki zaś wykazują tendencję do przesuszania. W celu kompleksowej pielęgnacji należy korzystać z dedykowanych preparatów do oczyszczania skóry mieszanej. Doskonale sprawdzą się żele do mycia twarzy oraz kremy - najlepiej punktowe.

Zadbaj odpowiednio o swoją cerę!

Proponujemy doskonałej jakości produkty przeznaczone do oczyszczania cery tłustej. Oczyszczający żel świetnie sprawdzi się w codziennym stosowaniu w przypadku tendencji do nawracającego trądziku. Nasze preparaty pozwalają na uzyskanie efektu gładkiej skóry oraz zdecydowane zmniejszenie ilości powstawania nieestetycznych zaskórników. Skóra na długo pozostaje odpowiednio nawilżona. Kosmetyki są sprawdzone i całkowicie bezpieczne, dlatego z powodzeniem mogą zostać wykorzystane również w przypadku dzieci. Właściwa pielęgnacja cery jest podstawą świeżego i zdrowego wyglądu, a także dbałości o swoje samopoczucie. Polecamy skorzystanie z naszej oferty!