pielęgnacja cery tłustej

Każdy rodzaj skóry wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Podobnie jest również w przypadku cery tłustej i mieszanej. Właściwa pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej dla wielu osób może jednak stanowić poważny problem. Codzienna troska o skórę może wiązać się z różnego typu dylematami, szczególnie jeśli szykuje się ważna okazja i chcesz wyglądać dobrze. Kluczem może okazać się wybór odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do konkretnego typu cery. Szeroki wybór produktów możesz znaleźć w ofercie sklepu dermakrem.pl.

Podkategorie

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Odpowiednia pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej

Pielęgnacja cery tłustej związana jest głównie z dążeniem do zwężenia porów, ograniczeniem błyszczenia się twarzy oraz zamaskowaniem pojawiających się zmian skórnych. Z kolei pielęgnacja cery mieszanej skupia się głównie na obrębie czoła, nosa oraz brody, gdzie konieczne będzie zmatowienie tych części twarzy. Skóra policzków w tym przypadku powinna być nawilżana. Dla osiągnięcia zadowalających efektów należy przede wszystkim pamiętać o codziennym oczyszczaniu twarzy. Stosować należy preparaty o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Ważnym etapem jest również złuszczanie naskórka, którego kolejne warstwy mogą blokować ujścia gruczołów łojowych. W konsekwencji zaczynają gromadzić się obumarłe komórki i bakterie. Trzeba pamiętać także o tonizacji, odżywianiu skóry i jej nawilżaniu. Odpowiednio dobrane preparaty zapewnią właściwą regenerację, złagodzą podrażnienia i stany zapalne oraz poprawią koloryt cery.

Kosmetyki do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej – doskonały wybór

Do pielęgnacji skóry tłustej polecamy szereg kosmetyków dostępnych w asortymencie naszego sklepu internetowego. Wysokiej jakości preparaty dają gwarancję znakomitych efektów oraz zapewniają pełne bezpieczeństwo dla ich użytkowników. Za ich pomocą zniwelować można wszelkie niedoskonałości skóry. Znakomicie sprawdzają się w przypadku skóry trądzikowej oraz z tendencją do pojawiania się zaskórników i nadają się do codziennej pielęgnacji. Dzięki ich wykorzystaniu cera nabiera pięknego kolorytu, nie błyszczy się oraz zyskuje zdrowy wygląd. Pielęgnacja skóry mieszanej za pomocą naszych produktów staje się zdecydowanie prostsza i przynosi widoczne rezultaty. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!