Co to są dermokosmetyki?

Co to są dermokosmetyki?

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, co to dermokosmetyki? Otóż to kosmetyki z pogranicza medycyny i kosmetologii powstające na bazie połączenia wiedzy z tych dwóch dziedzin, z myślą o konkretnych problemach skórnych. Najłatwiej można je sklasyfikować jako kosmetyki dermatologiczne. Są one odpowiedzią na potrzeby skóry szczególnie wrażliwej, podrażnionej i z problemami alergicznymi. Dermokosmetyki stosuje się np. na trądzik w celach łagodzenia pojawiających się wyprysków lub w walce z łuszczycą, ponieważ niwelują nadmierne rogowacenie naskórka. Zaleca się je osobom, które nie mogą pozwolić sobie na korzystanie ze zwykłych kosmetyków drogeryjnych ze względu na reakcje alergiczne lub niewystarczające działanie i wsparcie w dolegliwościach skórnych.

Czym różnią się kosmetyki od dermokosmetyków?

Z racji tego, że dermokosmetyki stosuje się przy różnego rodzaju chorobach i alergiach skórnych, ich skład musi być w pełni bezpieczny. W związku z tym, w przeciwieństwie do zwykłych, drogeryjnych kosmetyków nie powinny zawierać barwników, substancji zapachowych lub dużej ilości konserwantów odpowiadających za podrażnienia. Najczęściej są bezbarwne i bezwonne z minimalną ilością niezbędnych, ale niepodrażniających konserwantów, zapewniających trwałość produktom. Dermokosmetyki powinny być hipoalergiczne, czyli pozbawione wszelkich substancji mogących wywołać reakcje alergiczne. Takie preparaty testuje się z reguły na skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Drugą, ważną różnicą jest proces ich produkcji. Wytwarzane są w specjalistycznych laboratoriach pod okiem dermatologów, chemików i kosmetologów. Trzecim elementem jest ilość składników leczniczych, które w dermokosmetykach z reguły występują w wyższym stężeniu.

Dla kogo przeznaczone są dermokosmetyki?

Preparaty apteczne w szczególności polecane są osobom borykającym się z różnego rodzaju problemami skórnymi. Powstają bowiem z myślą o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Najczęściej korzystają z nich osoby zmagające się z takimi chorobami, jak trądzik pospolity lub trądzik różowaty. Będą również dobrym wyborem przy atopowym zapaleniu skóry. Dla dzieci i dorosłych cierpiących na AZS warto wybrać emolienty, pomocne w odbudowie warstwy lipidowej naskórka. Dermokosmetyki to nie leki, ale mogą wspomagać leczenie wielu chorób skórnych oraz uzupełniać terapię. Będą również świetnym wyborem dla osób niekoniecznie cierpiących na choroby skóry, ale mających cerę wrażliwą.

Dermokosmetyki na trądzik

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób zapalnych skóry. Charakteryzuje się występowaniem zaskórników, krostek, a także bolesnych grudek. Jego przyczyną jest stan zapalny gruczołów łojowych szczególnie widoczny na twarzy. Skóra trądzikowa jest z reguły tłusta, gdyż wydziela duże ilości sebum, co w połączeniu z zanieczyszczeniami ze środowiska powoduje zapychanie się ujść gruczołów łojowych. Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej oraz jej oczyszczanie pozwalają uregulować pracę gruczołów łojowych, a w efekcie mogą przyczynić się do eliminacji problemu. Dostępne w naszym sklepie online preparaty AKNICARE przeznaczone do cery trądzikowej wykazują silne działanie przeciwbakteryjne pomagające zmniejszyć produkcję łoju. W efekcie przeciwdziałają powstawaniu stanów zapalnych.

Dermokosmetyki do twarzy

Dermokosmetyki stosuje się jednak nie tylko w stanach zapalnych i walce z chorobami, ale również podczas codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej. Są to preparaty, które powstały w sterylnych, laboratoryjnych warunkach i mają odpowiadać na konkretne potrzeby, dlatego tak ważny jest ich odpowiedni dobór. Dermokosmetyki znajdujące się w naszej ofercie będą wsparciem przy różnego rodzaju nadwrażliwości. Emulsja do twarzy i ciała SYNCHROUREA przeznaczona jest dla osób o skórze suchej i łuszczącej się, a preparaty SENSICURE pomogą w pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej. Inne dermokosmetyki dedykowane będą do twarzy, a inne do ciała. Najważniejszym etapem przy wyborze będzie określenie typu skóry i problemów z nią związanych. Wówczas znacznie łatwiej wybierzesz spośród całej gamy proponowanych preparatów te, które będą odpowiednie dla Ciebie i Twojej wrażliwej cery.